Bleskovky »

8. októbra 2018 – 7:27

Kajakársky inkubátor umožňuje dostať sa na vodu ľuďom, ktorí nie sú členmi lodenice a majú záujem chodiť pravidelne. Je vhodný pre úplných začiatočníkov, ale aj pokročilých. Začiatočníci od nás dostanú kajak, pádlo, vestu a inštruktora, ktorý im všetko potrebné vysvetlí a dohliadne na ich bezpečnosť. Pádlujú hlavne medzi starým mostom a Apollom. Pokročilý si môžu vyskúšať rôzne druhy sea kajakov, …

Read the full story »
2017
2016
2015
2014
2013
Home » Bleskovky, Rieky

Štiavnik 15.1.2011

Submitted by on 26. marca 2011 – 15:02

V sobotu sa zišla trojica Jackie,Dušan a Milan na pravej strane Váhu zo zámerom nájsť priaznivý stav na prítokoch do Váhu. Najprv pozeranie Petrovičky, ktorá bola splavná, no predsa padlo rozhodnutie na Štiavnik.

Začíname oproti motorestu U Šutorku. Pokiaľ je tam splavné – je celý jameshallison casino úsek Štiavnika splavný. Začiatok je zarastený, no musí sa prenášať pri novej bytovke. Je tam umelý skok pod ktorým sú kamene.

Postupne sa potok zprehľadní a rozšíri na 8-10m. Charakter potoka je stále rovnaký –  malé stupne, vlny, konáre. Potok ide popri ceste, preto sa dá pozerať aké zmeny nastali po poslednom splave.

Celý úsek ide splaviť cca 1,5h. Splav ukončíme na mieste, kde sú oba brehy regulované.

Tags: