Bleskovky »

11. apríla 2019 – 8:33

POZVÁNKA
NA 48. ZRAZ MLADÝCH VODNÝCH TURISTOV KST 

V dňoch 20.- 23.  júna 2019 si vo vodáckom kempe  v Červenom Kláštore už po 48. krát dajú na Dunajci zraz  mladí vodní turisti KST. Organizátorom a garantom zrazu je Sekcia vodnej turistiky KST, spolu s vodáckym oddielom  TJ Slávia Univerzita  Košice, Veterán kanoe  klubom Košice  a ZVOT Prešov.

Prihlášky  zasielajte do 31.5.2018 na mailbox: jozosoffa …

Read the full story »
2017
2016
2015
2014
2013
Home » 2013, Bleskovky

Vodáci nám mútia vodu

Submitted by on 5. mája 2013 – 14:32

Sme voči Vám otvorený…

MVE2„Vodáci nám mútia vodu…“, preto ich z našich riek vytláčame a staviame im do cesty neschodné prekážky. Občas ich necháme „vyžrať si výčitky od záchranárov“, či pre výstrahu niekoho aj utopiť (samozrejme v medziach zákona).

Je dôležité, aby si tí ostatní dobre zapamätali kde sa to stalo – že to nebolo kdesi vo voľnej  prírode, ale priamo u nás , na našom „environmentálnom“ a pre „ľudský život nepostrádateľnom vodnom diele“.

Naše priehrady totiž navrhujú naši „tiežodborníci“, pretavujúc do nich svoje dlhoročné “neskúsenosti“ a aroganciu.  Svedomie máme samozrejme „ekologicky“ čisté (nedymí) a preto môžeme kľudne spávať aj cez obed.

Túto možnosť (utopiť sa priamo na našej hati ) ponúkame samozrejme všetkým stavbou dotknutým občanom.  Veď aj musíme! Keď už staviame za ich peniaze (Fond na podporu regionálneho rozvoja, konkurencieschopnosti a trvalo udržateľného rastu – investícia do Vašej budúcnosti). Zištne tiež podporujeme rozvoj cestovného ruchu na našich páchnucich kanáloch a vytvárame tak žiarivý obraz našej krajiny v zahraničí. Krajiny, kde „dnes znamená stále ešte len včera…“

Prepáčte však, že nestíhame odpovedať na všetky ďakovné listy od miestneho obyvateľstva, vodákov, rybárov, či ochranárov. Taktiež ale mnohým v listoch použitým cudzím slovám (napr. Zákon), odborným výrazom (napr. –  priechodnosť), či druhovým názvom (ako – živá ryba) vôbec nerozumieme…

Buďte teda prosím voči nám trochu zhovievavý a nechajte nás v pokoji si užiť tento náš štvrtý (betónový) dôchodkový pilier.

Váš milovaný (najlepšie odzadu) investor!

 Zapísal: J.B.