Bleskovky »

8. októbra 2018 – 7:27

Kajakársky inkubátor umožňuje dostať sa na vodu ľuďom, ktorí nie sú členmi lodenice a majú záujem chodiť pravidelne. Je vhodný pre úplných začiatočníkov, ale aj pokročilých. Začiatočníci od nás dostanú kajak, pádlo, vestu a inštruktora, ktorý im všetko potrebné vysvetlí a dohliadne na ich bezpečnosť. Pádlujú hlavne medzi starým mostom a Apollom. Pokročilý si môžu vyskúšať rôzne druhy sea kajakov, …

Read the full story »
2017
2016
2015
2014
2013
Home » 2014, Bleskovky, Články, Enviro, Rieky

Horná Belá po víchrici

Submitted by on 17. júna 2014 – 20:34

Horná Belá už netečie lesom.

Dnes som sa bol pozrieť ako to vyzerá po víchrici pred mesiacom. Je to neuveriteľné, šokujúce. Veď pozrite na fotky.

pohľad dole dolinou od mostíka cez Kôprovský potok

pohľad dole dolinou od mostíka cez Kôprovský potok

Úsek od vodárne k parkovisku je nezjazdný, aj v ľavom a aj v pravom ramene sú stromy, v ľavom som z cesty videl len dva, ale do ľavého prúdi menej vody než pred víchricou. Na začiatku parkoviska je zával z viacerých stromov, jeden z nich má priemer kmeňa tak 1,5 m, ale je dosť vysoko nad riekou, takže by mu stačilo len odrezať konáre a dá sa popod neho prejsť. Myslím že ak by sa zorganizovala brigáda, vieme úsek od vodárne zprejazdniť.

Piaty stupeň ochrany zjavne (podľa tabule pri ceste) začína až od prvej horárne, takže tesne pod ňou lesníci bezohľadne vytvorili širokú vymytú cestu k rieke. Celá dolina vyzerá tak, že kmene sú odpratané a všetky vetvy sú na zemi, teda zem je pokrytá hrubou vrstvou vetiev, po ktorej sa dá chodiť len veľmi obtiažne. Táto vrstva je úplne suchá, takže pevne dúfam že nezažijeme v lete nejaký lesný požiar. Okrem toho tie rozsiahle porasty čučoriedok sú pod vetvami…(no comment)

Tags: ,